×
 • PL
 • ENG

System Telemetryczny

System telemetryczny VECTOR SMART DATA pozwala na pozyskanie informacji, które mogą przyczyni sią do uzyskania nowych źródeł dochodu, a ponadto pozwalają na efektywne wykorzystanie infrastruktury technicznej i obniżenie kosztów eksploatacyjnych:

 • minimalizacja kosztów poprzez predykcje awarii oraz szybką reakcję w przypadku jej wystąpienia
 • możliwość precyzyjnego i szybkiego rozliczania Klientów za faktycznie zużyte media
 • wykrywanie nieuczciwych Klientów
 • optymalizacja ilości wykorzystywanej mocy
 • uzyskanie przewagi konkurencyjnej przez podniesienie poziomu świadczonych usług
 • zwiększenie satysfakcji Klientów przez udostępnianie im informacji o bieżącym zużyciu mediów

CENTRUM MONITORINGU

Centrum Monitoringu to kompleksowa platforma o zaawansowanych możliwościach w zakresie gromadzenia, wizualizacji, analizy danych telemetrycznych oraz zdalnego zarządzania pracą systemu.

Zdalny odczyt liczników ciepła, wody, sensorów

Zdalny odczyt jest jedną z podstawowych funkcji systemu, dzięki zastosowaniu niezawodnych urządzeń telemetrycznych, użytkownicy otrzymują zestaw wiarygodnych danych pomiarowych, przy zachowaniu wysokiej skuteczności. W zależności od wymagań klientów, system komunikuje się z urządzeniami telemetrycznymi przy wykorzystaniu technologii GPRS, LTE Cat M1, NB IoT, Radio.

Zdalne sterowanie urządzeniami AKP

Rozwiązanie umożliwia sterowanie regulatorami, zdalne konfigurowanie oraz diagnostykę parametrów.

Wykrywanie stanów alarmowych

System pozwala na wykrywanie stanów alarmowych oraz udostępnianie tych danych do uprawnionych użytkowników. Warunki alarmowe mogą być definiowane według priorytetów, sposobów powiadamiania oraz poziomu dostępu użytkowników.

Integracja z systemami zewnętrznymi

Centrum monitoringu umożliwia pełną integrację z istniejącymi systemami, takimi jak GIS, CRM, billing, SCADA. Dane mogą być udostępnione za pomocą protokołu ODBC, wystawione na serwer OPC, HTTPS.

Wizualizacja i raportowanie

Centrum Monitoringu zapewnia dostęp do zaawansowanych narzędzi analitycznych, dzięki czemu użytkownicy mogą korzystać zarówno z danych pochodzących z wielu urządzeń, jak również z przetworzonych informacji. Dodatkowo istnieje możliwość automatycznego generowania raportów np.: bilansowanie sieci, fakturowanie.

Integracja z systemami zewnętrznymi

Centrum monitoringu umożliwia pełną integrację z istniejącymi systemami, takimi jak GIS, CRM, billing, SCADA. Dane mogą być udostępnione za pomocą protokołu ODBC, wystawione na serwer OPC, HTTPS.

Bezpieczeństwo danych

Dzięki zaawansowanym technikom autoryzacji, centrum monitoringu gwarantuje pełną kontrolę nad poziomem dostępu do funkcji, systemów lub obiektów, ponadto system zapewnia bezpieczeństwo danych osobowych zgodnie z obowiązującymi wymaganiami.

INFRASTRUKTURA TRANSMISYJNA

Sprawna i niezawodna infrastruktura transmisyjna jest szczególnie ważna w systemach realizujących zadania związane z monitorowaniem, sterowaniem oraz obsługą sieci ciepłowniczych i wodociągowych. W związku z tym stawiamy na rozwiązania, które zapewniają prawidłowość transmisji, niezależnie od warunków zewnętrznych oraz lokalizacji.

W transmisji lokalnej wykorzystujemy następujące technologie transmisyjne:

 • RS232/485
 • M-BUS
 • MODBUS
 • sygnały analogowe i binarne

Natomiast w transmisji zdalnej nasze systemy budujemy w oparciu:

 • GSM/GPRS
 • LTE Cat M1
 • NB IoT
 • sieci radiowe w standardzie W-MBUS

URZĄDZENIA TELEMETRYCZNE I POMIAROWE

VTM-007

Urządzenie telemetryczne VTM-007 wykorzystywane jest do transmisji danych odczytanych z zewnętrznych urządzeń pomiarowych do Centrum Monitoringu.

Oferuje szeroki wybór metod i protokołów komunikacji oraz daje możliwość obsługi wielu urządzeń zewnętrznych w tym samym czasie. Transmisja lokalna z urządzeń pomiarowych może się odbywać za pośrednictwem: RS232/485, M-BUS, MODBUS. Urządzenie pozwala również na odbiór sygnałów analogowych (4-20mA, 0-10V, PT1000) jak i binarnych (alarmowe, impulsowe). Dodatkowo użytkownik ma do dyspozycji wyjścia przekaźnikowe. Transmisja zdalna odbywa się za pośrednictwem sieci GSM/GPRS.

VTM-008

Urządzenie telemetryczne VTM-008 dedykowane do lokalnego odczytu danych z zewnętrznych urządzeń pomiarowych oraz zdalną transmisję do Centrum Monitoringu.

Dzięki zastosowaniu zasilania bateryjnego, urządzenie daje możliwość stosowania w miejscach pozbawionych dostępu do sieci elektroenergetycznej 230V, przy czym specjalne algorytmy zapewniają długi okres eksploatacji, bez konieczności wymiany baterii. Transmisja lokalna z urządzeń pomiarowych może się odbywać za pośrednictwem: RS232/485, M-BUS, MODBUS. Transmisja zdalna odbywa się za pośrednictwem sieci GSM/GPRS. Urządzenie pozwala również na odbiór sygnałów binarnych (alarmowe, impulsowe).

Hydral

Urządzenie telemetryczne dedykowane do systemów monitoringu i zarządzania siecią wodociągową, zapewniające w pełni automatyczny odczyt wodomierzy.

Dzięki zastosowaniu zasilania bateryjnego, urządzenie daje możliwość stosowania w miejscach pozbawionych dostępu do sieci elektroenergetycznej 230V, przy czym specjalne algorytmy zapewniają długi okres eksploatacji bez konieczności wymiany baterii. Transmisja lokalna z urządzeń pomiarowych może odbywać się za pośrednictwem sieci radiowej W-MBUS lub przewodowej - sygnały binarne.

Edral

Urządzenie pomiarowe dedykowane do systemów nadzoru nad sieciami preizolowanymi. Podstawową funkcją jest kontrola stanu rurociągu oraz natychmiastowe wykrywanie uszkodzeń.

Dzięki możliwości transmisji do Centrum Monitoringu minimalizowane jest ryzyko pojawienia się wysokich kosztów związanych z usterką w rurociągu. Urządzenie może działać w trybie rezystancyjnym lub impulsowym, a zastosowanie portu komunikacyjnego RS232/485 pozwala na udostępnienie mierzonych parametrów. Dodatkowo stany alarmowe sygnalizowane są za pomocą wbudowanej diody LED oraz wyjścia alarmowego.

Zapytaj o SYSTEM TELEMETRYCZNY

This field is required
This field is required
This field is required
This field is required
This field is required
This field is required
This field is required
This field is required
This field is required

Kontakt

VECTOR SMART DATA sp. z o o.
Krzemowa 6, 81-577 Gdynia, Poland
NIP 9581671343 REGON 363177013 KRS 0000589997 BDO 000008738
Rejestr: Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ VIII Wydział Gospodarczy KRS
Kapitał zakładowy 2.480.000,00 PLN
Dziękujemy za zgłoszenie! Skontaktujemy się z Tobą wkrótce.
Dziękujemy za rejestrację i witamy! Subskrybujesz nasz biuletyn.
W międzyczasie odwiedź naszą stronę STREFA WIEDZY ze świeżymi spostrzeżeniami technologicznymi.
Niedługo odpowiemy. W międzyczasie odwiedź naszą stronę STREFA WIEDZY ze świeżymi spostrzeżeniami technologicznymi.
Nie zapomnij śledzić nas w mediach społecznościowych, aby być na bieżąco ze wszystkimi nowościami VECTOR SMART DATA!
Nie zapomnij śledzić nas w mediach społecznościowych, aby być na bieżąco ze wszystkimi nowościami VECTOR SMART DATA!

OK
ZOBACZ NA
Google maps