×
  • PL
  • ENG

Rozwiązania VECTOR SMART DATA wspierają monitoring sieci ciepłowniczych

Data publikacji: 28 września 2020

Wychodząc na przeciw potrzebom rynkowym VECTOR SMART DATA wykorzystuje swoją wiedzę i kompetencje dostarczając usługi z zakresu wsparcia monitoringu sieci ciepłowniczych przy użyciu rozwiązań telemetrycznych.

POTRZEBA BIZNESOWA

Sprawne pozyskiwanie danych i efektywny monitoring pracy urządzeń to kluczowy element funkcjonowania biznesu w różnych branżach, także w sektorze ciepłowniczym. Firmy z tego obszaru, by efektywnie pracować i sprawnie dostarczać swoje usługi, potrzebują przede wszystkim:

  • stałego monitoringu pracy sieci dostawy ciepła
  • stałego monitoringu pracy węzłów odbiorczych, które warunkują na efektywność dostaw przekazywanych mediów do odbiorców końcowych

O ROZWIĄZANIU

W dobie rozwoju technologii firmy wykorzystują rozwiązania umożliwiające zdalny monitoring pracy urządzeń. VECTOR SMART DATA posiada kompetencje, by wspierać swoich Klientów w tych działaniach. Świadczy te usługi w oparciu o autorskie rozwiązania, gwarantujące efektywność i wysoką jakość w działaniu.

Rozwiązanie dostarczane przez VSD opiera się na stałej kontroli działania urządzeń przy wykorzystaniu specjalnych czujników zbierających dane. Obecnie realizowany jest projekt nowego rozwiązania w sieci jednego z wiodących dostawców ciepła w Polsce. VECTOR SMART DATA rozszerza zakres monitoringu pracy węzłów ciepłowniczych poprzez montaż czujników pomp obiegowych. Umożliwia to nie tylko natychmiastową reakcję w razie wystąpienia awarii lub innych problemów, ale przede wszystkim, daje możliwość obserwacji parametrów pracy, które mogą wskazywać na nadchodzącą awarię.

O PROJEKCIE

Na chwilę obecną system monitoringu obejmuje swoim działaniem już niemal 1000 węzłów w sieci wspomnianego dostawcy ciepła na terenie całego kraju. Do połowy października 2020 liczba ta jeszcze wzrośnie i osiągnie 1200 węzłów.

- Realizujemy ten projekt już od pewnego czasu i stale zwiększamy liczbę czujników zamontowanych przy pompach obiegowych. To zainteresowanie pokazuje, że rozwiązanie spełnia swoją rolę, ułatwia Klientowi codzienną pracę i świadczenie usług – mówi Jerzy Kuś, Prezes Zarządu VECTOR SMART DATA.

Obecny projekt jest pierwszym realizowanym na taką skalę w zakresie wspomnianego systemu monitoringu. VECTOR SMART DATA planuje już także pilotażowe wdrożenia w trzech kolejnych przedsiębiorstwach działających na rynku ciepłowniczym.

Kontakt

VECTOR SMART DATA sp. z o o.
Krzemowa 6, 81-577 Gdynia, Poland
NIP 9581671343 REGON 363177013 KRS 0000589997 BDO 000008738
Rejestr: Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ VIII Wydział Gospodarczy KRS
Kapitał zakładowy 2.480.000,00 PLN
Dziękujemy za zgłoszenie! Skontaktujemy się z Tobą wkrótce.
Dziękujemy za rejestrację i witamy! Subskrybujesz nasz biuletyn.
W międzyczasie odwiedź naszą stronę STREFA WIEDZY ze świeżymi spostrzeżeniami technologicznymi.
Niedługo odpowiemy. W międzyczasie odwiedź naszą stronę STREFA WIEDZY ze świeżymi spostrzeżeniami technologicznymi.
Nie zapomnij śledzić nas w mediach społecznościowych, aby być na bieżąco ze wszystkimi nowościami VECTOR SMART DATA!
Nie zapomnij śledzić nas w mediach społecznościowych, aby być na bieżąco ze wszystkimi nowościami VECTOR SMART DATA!

OK
ZOBACZ NA
Google maps