×
  • PL
  • ENG

Mikołajew testuje system telemetryczny VECTOR SMART DATA

Data publikacji: 17 stycznia 2019

Mikołajew testuje system telemetryczny VECTOR SMART DATA – podsumowanie pilotażowego projektu na Ukrainie

21 stycznia 2019 r. w Mikołajewie, mieście w południowej części Ukrainy będącym ważnym portem oraz ośrodkiem przemysłu stoczniowego, odbyła się konferencja podsumowująca efekty pilotażowego wdrożenia systemu telemetrycznego VECTOR SMART DATA. Spotkanie miało charakter ekspercki i wzięli w nim udział przedstawiciele władz miasta oraz branży ciepłowniczej.

Mikołajew jest obecnie na etapie poszukiwania innowacyjnych rozwiązań, które pozwolą na efektywniejsze zarządzanie zużyciem energii cieplnej. Miasto, które planuje wdrożenie kompleksowego systemu zdalnego sterowania i zbierania informacji, postawiło na system telemetryczny VECTOR SMART DATA. Trwający kilka tygodni pilotaż obejmował testy rozwiązania w ramach niewielkiej kotłowni oraz czterech odbiorców energii.

Konferencja podsumowująca zrealizowany projekt odbyła się pod patronatem wiceburmistrza  Alexandra Omelczuka. W Spotkaniu udział wzięli również przedstawiciele Rady Miejskiej,  przedsiębiorstwa ciepłowniczego, Departamentu Energii Miasta oraz Centrum Efektywności Energetycznej. Jednym z kluczowych punktów spotkania było przedstawienie wyników z pracy testowanego systemu, a także omówienie płynących z nich wniosków.

– Widzimy trudności, z którymi zmagają się zarówno konsumenci, jak i sieci ciepłownicze i dzięki przeprowadzonemu pilotażowi wiemy, jak wspierać przedsiębiorstwo cieplne w zakresie eliminowania czynników generujących problemy – mówi Andrij Slobodyanik, Dyrektor Techniczny Sieci Ciepłowniczej w mieście Mikołajew. – Na podstawie wyników testowego wdrożenia systemu, analizujemy wykonalność i możliwości szerokiego zastosowania takich rozwiązań w naszych sieciach. Wśród licznych korzyści z ich wdrożenia, warto podkreślić możliwość eliminacji błędów czynnika ludzkiego i ewentualnych nieścisłości w zakresie zbierania danych z liczników – dodaje Slobodyanik.

– Wierzymy, że przeprowadzony pilotaż będzie początkiem szerszej współpracy na rzecz zwiększania efektywności energetycznej ukraińskich sieci ciepłowniczych. Wdrożenie naszego sprawdzonego na polskim rynku systemu w Mikołajewie jest kontynuacją naszej ekspansji na rynki zagraniczne, w tym także na Ukrainę – mówi Jerzy Kuś, Prezes Zarządu VECTOR SMART DATA.

Dowiedz się więcej o systemach telemetrycznych VECTOR SMART DATA.

Kontakt

VECTOR SMART DATA sp. z o o.
Krzemowa 6, 81-577 Gdynia, Poland
NIP 9581671343 REGON 363177013 KRS 0000589997 BDO 000008738
Rejestr: Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ VIII Wydział Gospodarczy KRS
Kapitał zakładowy 2.480.000,00 PLN
Dziękujemy za zgłoszenie! Skontaktujemy się z Tobą wkrótce.
Dziękujemy za rejestrację i witamy! Subskrybujesz nasz biuletyn.
W międzyczasie odwiedź naszą stronę STREFA WIEDZY ze świeżymi spostrzeżeniami technologicznymi.
Niedługo odpowiemy. W międzyczasie odwiedź naszą stronę STREFA WIEDZY ze świeżymi spostrzeżeniami technologicznymi.
Nie zapomnij śledzić nas w mediach społecznościowych, aby być na bieżąco ze wszystkimi nowościami VECTOR SMART DATA!
Nie zapomnij śledzić nas w mediach społecznościowych, aby być na bieżąco ze wszystkimi nowościami VECTOR SMART DATA!

OK
ZOBACZ NA
Google maps