×
  • PL
  • ENG

Kluczowa rola zdalnego odczytu i transmisji danych w ciepłownictwie

Data publikacji: 15 października 2019

W dobie zmieniających się technologii, coraz większy nacisk kładziony jest na automatyzację procesów oraz wprowadzanie mechanizmów niezawodnego gromadzenia, przetwarzania i analizowania danych. W tym obszarze warto zastosować nowoczesne rozwiązania telemetryczne.

Urządzenia telemetryczne, które odczytują i przechowują dane pochodzące z różnych źródeł, następnie przesyłając je do systemu monitorującego za pośrednictwem komunikacji GSM, są niezwykle ważnym elementem infrastruktury zarządzanej przez przedsiębiorstwa energetyki cieplnej. Mają za zadanie na bieżąco pozyskiwać dane z poszczególnych, liczonych niekiedy w tysiące sztuk, urządzeń lokalnych – pomiarowych, sterujących czy też sensorów.

– Zdalny odczyt sprawia, że te dane z urządzeń pomiarowych mogą być pozyskiwane „na bieżąco”. Umożliwia to ich pełną analizę, natychmiastowe wykrycie nieprawidłowości i ich naprawa – mówi Przemysław Wojtal, Manager Rozwoju Biznesu w VECTOR SMART DATA.

Systematycznie pojawiają się na rynku pomysły monitorowania różnych urządzeń, miejsc czy procesów w ciepłownictwie. Wzrasta też popyt na usługi dodane dla odbiorców ciepła, które stanowią uatrakcyjnienie oferty dla klientów indywidualnych. Stąd też coraz większa rola automatyzacji pracy i coraz większe zapotrzebowanie na rozwój urządzeń i systemów telemetrycznych.

MODUŁ VTM-G007 – WARTOŚĆ DODANA DLA BIZNESU

Przykładem takiego rozwiązania jest moduł telemetryczny VTM-G007. Został zaprojektowany jako „brama komunikacyjna” pomiędzy systemem informatycznym wspierającym pracę sieci dystrybucyjnej np. ciepła lub  wody a urządzeniami  zamontowanymi w sieci dystrybucyjnej. Moduł skonstruowany został do współpracy z wieloma typami urządzeń stosowanych w sieciach ciepłowniczych

– Funkcjonalnością pokrywa wszystkie kluczowe aspekty działania infrastruktury ciepłowniczej oraz zapewnia realizację celów biznesowych przedsiębiorstw energetyki cieplnej. Pozwala zachować wysoką skuteczność odczytów, a także gwarantuje kompletność danych przekazywanych do systemu monitorującego – dodaje Przemysław Wojtal.

VTM-G007 jest elementem autorskiego systemu telemetrycznego stworzonego przez VECTOR SMART DATA. Wyróżnia się on łatwą integracją z systemami, które są już stosowane w przedsiębiorstwach energetyki cieplnej. Pozwala na skrócenie procesu wdrożenia oraz gwarantuje najwyższe standardy w zakresie wymiany danych i ich bezpieczeństwa.

DLACZEGO WARTO WSPÓŁPRACOWAĆ Z VECTOR SMART DATA

Decydując się na inwestycje w zakresie telemetrii, warto skorzystać w pomocy ekspertów. VECTOR SMART DATA to doświadczony i kompetentny partner, który wspiera przedsiębiorstwa na rynku ciepłowniczym w zakresie realizacji ich celów biznesowych. Dopasowujemy rozwiązania do indywidualnych potrzeb i stale pracujemy nad rozwojem portfolio usług i produktów, uwzględniając rosnące znaczenie technologii w sferze telemetrii.

– Pomagamy klientom w wielu płaszczyznach, począwszy od zadań związanych z akwizycją danych, poprzez analizę i integrację, aż po optymalizację efektywności energetycznej. Nasi eksperci przeprowadzą niezbędne analizy i doradzą rozwiązanie. Co dodatkowo istotne, nasze rozwiązanie jest skalowalne od kilku sztuk do kilkunastu tysięcy sztuk urządzeń telemetrycznych – mówi Jerzy Kuś, Prezes Zarządu VECTOR SMART DATA.

Stawiamy na najlepsze rozwiązania techniczne – wydajne i niezawodne, co zostało potwierdzone przez wiele przedsiębiorstw energetyki cieplnej. W portfolio znajdują się m.in. projekty zrealizowane dla Dalkia Polska Energia czy TAURON Ciepło.

Kontakt

VECTOR SMART DATA sp. z o o.
Krzemowa 6, 81-577 Gdynia, Poland
NIP 9581671343 REGON 363177013 KRS 0000589997 BDO 000008738
Rejestr: Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ VIII Wydział Gospodarczy KRS
Kapitał zakładowy 2.480.000,00 PLN
Dziękujemy za zgłoszenie! Skontaktujemy się z Tobą wkrótce.
Dziękujemy za rejestrację i witamy! Subskrybujesz nasz biuletyn.
W międzyczasie odwiedź naszą stronę STREFA WIEDZY ze świeżymi spostrzeżeniami technologicznymi.
Niedługo odpowiemy. W międzyczasie odwiedź naszą stronę STREFA WIEDZY ze świeżymi spostrzeżeniami technologicznymi.
Nie zapomnij śledzić nas w mediach społecznościowych, aby być na bieżąco ze wszystkimi nowościami VECTOR SMART DATA!
Nie zapomnij śledzić nas w mediach społecznościowych, aby być na bieżąco ze wszystkimi nowościami VECTOR SMART DATA!

OK
ZOBACZ NA
Google maps