×
 • PL
 • ENG

HEATING FORUM 2023 – O przyszłości technologii ciepłowniczej

Data publikacji: 26 października 2023

Kolejna edycja HEATING FORUM – wiodącej konferencji dla specjalistów z sektora ciepłowniczego, już za nami! Nasze wydarzenie jest największym tego rodzaju eventem w Polsce. HEATING FORUM to konferencja wyjątkowa pod względem wysokiej zawartości merytorycznej. Jest to wydarzenie, na którym mówimy o technologii w ciepłownictwie i dyskutujemy o konkretnych rozwiązaniach z branży. 

Program konferencji wypełniony był merytorycznymi prelekcjami liderów w dziedzinie ciepłownictwa, prezentacjami najnowszych technologii, rozwiązań oraz networkingiem.

Rozwój, Wiedza, Wizja - VECTOR SMART DATA na HEATING FORUM 2023


VECTOR SMART DATA jako organizator konferencji HEATING FORUM stworzył przestrzeń na merytoryczne rozmowy osób specjalizujących się w branży ciepłowniczej. Praktycy mieli okazję dyskutować i wymieniać swoje doświadczenia ze specjalistami w tej dziedzinie.


Na tegorocznej edycji HEATING FORUM, mieliśmy również okazję zaprezentować nie tylko nowatorskie rozwiązania i kompetencje naszego zespołu VECTOR SMART DATA. Przede wszystkim mogliśmy zaangażować się w dialog z naszymi Klientami, Partnerami i zrozumieć ich potrzeby oraz kierunki rozwoju ich organizacji. Wiedzę oraz wizję na dalszy rozwój sektoru ciepłownictwa mieliśmy okazję nabyć podczas wystąpień członków zespołu VECTOR SMART DATA oraz naszych Partnerów:


 • Mariusz Bogusławski (Account Manager w VECTOR SMART DATA) oraz Marek Ciżmowski (Lider Pionu Realizacji w VECTOR SMART DATA) pokazali wizję nowoczesnych systemów zarządzania siecią ciepłowniczą, którą w ciekawy sposób odnieśli do ludzkiego układu nerwowego. Przedstawili strukturę inteligentnych systemów ciepłowniczych oraz to, w jaki sposób poszczególne jej układy, takie jak rozwiązania telemetryczne zapewniane m.in. przez VECTOR SMART DATA oraz firmę Orange, wiążą się modułami analitycznymi, urządzeniami AKPiA, serwisem oraz innymi technologiami dostarczanymi przez poszczególnych partnerów.


 • Marcin Waśków (Członek Zarządu, Dyrektor Zarządzający VECTOR SMART DATA) oraz Piotr Nowacki (Lider Zespołu Software) omówili również etapy rozwoju kluczowego dla naszej organizacji rozwiązania – platformie telemetrycznej OPTIMER. Nie tylko przedstawili roadmapę naszego nowego systemu, ale również omówili jej główne założenia, architekturę oraz moduły.


 • Firma Fortum, jako wiodąca organizacja branży ciepłowniczej podzieliła się z uczestnikami konferencji swoimi doświadczeniami oraz wizją tego, w jakim kierunku nastąpi według nich rozwój ciepłownictwa. Omówili również kluczowe zagadnienia z obszaru przesyłu, dystrybucji ciepła, a także pokazali, jak będą rozwijały się usługi cyfrowe.


 • Wysłuchaliśmy również prezentacji, która wzbudziła duże zaciekawienie wśród uczestników, na temat cyberbezpieczeństwaPodczas prelekcji poprowadzonej przez Macieja Cichego (Technical Director VECTOR SOLUTIONS) dowiedzieliśmy się, jak niezwykle istotną kwestią dla każdej organizacji jest bezpieczeństwo. Poznaliśmy narzędzia, które możemy użyć w walce z niechcianym wyciekiem naszych danych w sieci, ochroną poczty e-mail oraz zgłębiliśmy temat automatyzacji rozwiązań sieciowych.


O czym jeszcze mówili nasi Partnerzy?


 • Firma Siemens przedstawiła ich najnowsze rozwiązania z zakresu automatyki węzłów ciepłowniczych.


 • XYLEM, jako dostawca kompleksowych rozwiązań z zakresu ciepłownictwa pokazał nam drogę do pełnej transformacji cyfrowej oraz korzyści wynikających z implementacji odpowiednich rozwiązań, a także jak ważne jest zrozumienie posiadanej infrastruktury.


 • O bezpieczeństwie infrastruktury Systemów OT dowiedzieliśmy się od firmy Orange, która przedstawiła nam na czym polega efektywne bezpieczeństwo i jakie są powszechnie wykorzystywane narzędzia cyberbezpieczeństwa.


 • Dzięki firmie KartGIS poznaliśmy bieżące wyzwania i potrzeby stojące przed branżą ciepłowniczą oraz ich innowacyjne rozwiązania z zakresu zarządzania sieciami ciepłowniczymi z wykorzystaniem telemetrii i GIS.


 • O napędach zmiennoprędkościowych w ciepłownictwie opowiedzieli nam przedstawiciele firmy Auma. Przedstawili również w jaki sposób następuje automatyzacja armatury i jakie są obecne metody umożliwiające sterowanie nią.


 • Firma Wilo przedstawiła rodzaje swoich pomp ciepłowniczych  oraz to, w jaki sposób ich produkty wpływają na redukcję kosztów zużycia energii, poprawę komfortu i sprawności działania.  


 • Modern Tech Solutions, jako firma inżynierska, zaprezentowała swój koncept na optymalizację źródeł wytwarzania i dystrybucji ciepła. Omówili również komplementarność działania w branży ciepłowniczej oraz przedstawili kompleksowe realizacje z zakresu automatyki.


 • Dzięki prelekcji firmy Energo-skaner dowiedzieliśmy się o digitalizacji sieci ciepłowniczych w kontekście programu NFOŚiGW.


Prezentacje czołowych dostawców oraz ekspertów branży ciepłowniczej wypełnione merytoryką, wizjami rozwoju branży oraz nowych technologii wdrażanych w ciepłownictwie, niewątpliwie stanowią kluczowy element naszej konferencji HEATING FORUM.


O przyszłości ciepłownictwa, wyzwaniach w branży i innowacjach technologicznych – merytoryka na pierwszym planie


Miniona konferencja była mieszanką ciekawych i merytorycznych prelekcji, dyskusji i prezentacji najnowszych rozwiązań! Od optymalizacji systemów ciepłowniczych, poprzez digitalizację w obszarze przesyłu i dystrybucji ciepła, aż po najnowsze technologie w dziedzinie bezpieczeństwa systemów -  to tylko niektóre z tematów, które budziły ciekawość podczas eventu.


Prelegenci poruszyli kwestie inteligentnych systemów ciepłowniczych, które dzięki technologiom bazującym na danych stają się bardziej wydajne i ekologiczne. Cyfrowa rewolucja w przesyłaniu i dystrybucji ciepła była kolejnym punktem programu, podkreślającym efektywność i oszczędności. Współczesne technologie zabezpieczające, ochrona przed zagrożeniami cybernetycznymi oraz rola sztucznej inteligencji w optymalizacji procesów ciepłowniczych, to kolejne z tematów, będących w centrum naszej uwagi.  


,,W takcie HEATING FORUM poruszyliśmy wiele tematów, które dla branży ciepłowniczej, szczególnie w tak trudnych czasach, są bardzo istotne. Omawialiśmy m.in. digitalizację sieci ciepłowniczej, rozwój usług cyfrowych, kwestię cyberbezpieczeństwa oraz pozyskiwania środków NFOŚ. Jestem przekonany, że każdy z uczestników HEATING FORUM znalazł dla siebie obszar tematyczny, który go zainteresował.”


- mówi Marcin Waśków, Członek Zarządu VECTOR SMART DATADzięki tak bogatej w merytorykę tematyki konferencji, z pewnością wszyscy wróciliśmy z niej z głowami pełnymi nowych pomysłów i inspiracji do dalszego rozwoju w dziedzinie ciepłownictwa!


Wspólnie budujemy sukces - dziękujemy naszym Partnerom


Nie możemy zakończyć relacji z HEATING FORUM 2023, bez podkreślenia ogromnego wkładu naszych partnerów. To dzięki ich zaangażowaniu, wsparciu i obecności, konferencja HEATING FORUM 2023 była tak wyjątkowa. Dziękujemy za Wasz merytoryczny udział, dzielenie się wiedzą oraz budowanie atmosfery współpracy. 


Dziękujemy również za Wasz pozytywny odbiór konferencji. Dzięki temu wiemy, że wspólnie stworzyliśmy miejsce przeznaczone nie tylko na inspirującej wymiany myśli, zdobywanie nowej wiedzy, ale przede wszystkim na budowanie strategicznego i innowacyjnego partnerstwa. • Fortum 
 • Auma
 • Xylem 
 • KartGis 
 • Siemens 
 • WILO
 • Energo-Skaner
 • MODERN TECH SOLUTIONS SP. Z O.O.
 • Orange


Dziękujemy!


HEATING FORUM 2023 w naszym obiektywie


Dla tych, którzy byli z nami, jak i dla tych, którzy chcieliby poczuć atmosferę naszego wydarzenia, przygotowaliśmy fotorelację z tegorocznej konferencji. Zapraszamy do obejrzenia kadrów, na których widać nie tylko momenty podczas prezentacji, wystąpień, lecz także nasze rozmowy i wymianę doświadczeń.


Page Image
Page Image
Page Image
Page Image
Page Image
Page Image
Page Image
Page Image
Page Image
Page Image
Page Image
Page Image
Page Image
Page Image
Page Image
Page Image
Page Image
Page Image
Page Image
Page Image
Page Image
Page Image
Page Image
Page Image
Page Image
Page Image
Page Image
Page Image
Page Image
Page Image
Page Image
Page Image
Page Image
Page Image
Page Image
Page Image
Page Image
Page Image
Page Image
Page Image
Page Image
Page Image
Page Image
Page Image
Page Image

Kontakt

VECTOR SMART DATA sp. z o o.
Krzemowa 6, 81-577 Gdynia, Poland
NIP 9581671343 REGON 363177013 KRS 0000589997 BDO 000008738
Rejestr: Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ VIII Wydział Gospodarczy KRS
Kapitał zakładowy 2.480.000,00 PLN
Dziękujemy za zgłoszenie! Skontaktujemy się z Tobą wkrótce.
Dziękujemy za rejestrację i witamy! Subskrybujesz nasz biuletyn.
W międzyczasie odwiedź naszą stronę STREFA WIEDZY ze świeżymi spostrzeżeniami technologicznymi.
Niedługo odpowiemy. W międzyczasie odwiedź naszą stronę STREFA WIEDZY ze świeżymi spostrzeżeniami technologicznymi.
Nie zapomnij śledzić nas w mediach społecznościowych, aby być na bieżąco ze wszystkimi nowościami VECTOR SMART DATA!
Nie zapomnij śledzić nas w mediach społecznościowych, aby być na bieżąco ze wszystkimi nowościami VECTOR SMART DATA!

OK
ZOBACZ NA
Google maps