×
  • PL
  • ENG

Dane pomiarowe - zdalny odczyt podstawą biznesu ciepłowników

Data publikacji: 31 marca 2020

Sprawne pozyskiwanie danych pomiarowych to kluczowy element funkcjonowania biznesu w ciepłownictwie. Firmy wykorzystują w tym celu rozwiązania umożliwiające ich zdalny odczyt.

Dane pomiarowe wykorzystywane są w przedsiębiorstwach ciepłowniczych nie tylko do rozliczeń z odbiorcami, ale też do prowadzenia analiz popytu, budowania mechanizmów bilansowania i modelowania pracy sieci, jak również do wykrywania nieprawidłowości i sytuacji alarmowych. Coraz częściej źródłem pozyskiwania aktualnych danych pomiarowych w przedsiębiorstwie ciepłowniczym jest system zdalnego odczytu, który wypiera tradycyjne odczyty manualne.

- Jedną z przyczyn takiej zmiany technologicznej jest potrzeba posiadania jak najbardziej aktualnych danych. Zadania realizowane przez systemy zdalnego odczytu stają się kluczowe dla biznesu ciepłowników - mówi Jerzy Kuś, Prezes Zarządu VECTOR SMART DATA.

Aby sprawnie realizować zdalne odczyty danych, konieczne jest zbudowanie odpowiedniej infrastruktury, składającej się m.in. z urządzeń telemetrycznych kompatybilnych z licznikami, jak również platformy telemetrycznej służącej do gromadzenia i analizy danych. W tym obszarze doskonale sprawdza się rozwiązanie proponowane przez VECTOR SMART DATA

Jak sprawnie prowadzić odczyt danych

- Filozofia naszego systemu opiera się na współpracy urządzeń telemetrycznych z urządzeniami pomiarowymi rożnych producentów. Dlatego jest to rozwiązanie najbardziej wszechstronne i bardziej elastyczne od innych na rynku - dodaje Jerzy Kuś.

Przykładem urządzenia telemetrycznego stosowanego do zdalnego odczytu danych pomiarowych jest VTM-G008. Stosowany jest do lokalnego odczytu z ciepłomierzy oraz wodomierzy, gromadzenia danych pomiarowych oraz ich transmisji do systemu monitorującego. Urządzenie jest zasilane bateryjnie, zatem może być stosowane również w lokalizacjach bez dostępu do sieci zasilającej.

Transmisja danych realizowana jest za pośrednictwem sieci GSM, co sprawia, że urządzenie może być stosowane w niemal każdej lokalizacji, w systemach zarówno skupionych, jak i rozproszonych geograficznie.

Co zyskujesz dzięki rozwiązaniom od VECTOR SMART DATA?

Urządzenia telemetryczne VTM-G008 pracują w dziesiątkach tysięcy lokalizacji. Każdego dnia dostarczają dane pomiarowe w sposób stabilny, a tym samym zapewniają sprawną realizację celów operacyjnych dla wielu przedsiębiorstw w branży ciepłowniczej i nie tylko.

Zdalny odczyt danych oparty o urządzenia pracujące w technologii transmisji GSM jest częścią systemu telemetrycznego opracowanego przez VECTOR SMART DATA. System ten może zaspokajać potrzeby biznesowe w wielu obszarach, dlatego warto wykorzystać nasze doświadczenie jako eksperta w tej dziedzinie, który wspiera swoich partnerów i w swoich działaniach stawia na innowacyjne rozwiązania.

O realizacjach VECTOR SMART DATA możecie przeczytać w naszej Strefie Wiedzy.


Kontakt

VECTOR SMART DATA sp. z o o.
Krzemowa 6, 81-577 Gdynia, Poland
NIP 9581671343 REGON 363177013 KRS 0000589997 BDO 000008738
Rejestr: Sąd Rejonowy Gdańsk-Północ VIII Wydział Gospodarczy KRS
Kapitał zakładowy 2.480.000,00 PLN
Dziękujemy za zgłoszenie! Skontaktujemy się z Tobą wkrótce.
Dziękujemy za rejestrację i witamy! Subskrybujesz nasz biuletyn.
W międzyczasie odwiedź naszą stronę STREFA WIEDZY ze świeżymi spostrzeżeniami technologicznymi.
Niedługo odpowiemy. W międzyczasie odwiedź naszą stronę STREFA WIEDZY ze świeżymi spostrzeżeniami technologicznymi.
Nie zapomnij śledzić nas w mediach społecznościowych, aby być na bieżąco ze wszystkimi nowościami VECTOR SMART DATA!
Nie zapomnij śledzić nas w mediach społecznościowych, aby być na bieżąco ze wszystkimi nowościami VECTOR SMART DATA!

OK
ZOBACZ NA
Google maps